Ми працюємо: Пн-пт з 9.00 до 18.00

Тел: +38-044-38-38-38-5

Статті

Кухня

Архітектори минулого століттязалишили нам всім довгостроковий подарунок – маленькі кухні. І якщо вонипорожніми здаються милими, то з появою меблів не розвернешся. Однак, не вартопанікувати. Дизайнери вже перевірили безліч прийомів. І ми готові поділитисятими, які справді працюють. Аби з їхньою допомогою ви створили функціональний,красивий і затишний дизайн кухні 8 кв м.

Як бути з плануванням

Це те, з чим насамперед потрібновизначитися. Обов'язково намалюйте майбутню кухню в спеціальній програмі або напапері. Але, по-перше, враховуйте масштаб, а, по-друге, форму приміщення. Якразостаннє і є вирішальним під час вибору планування. На розміщення меблівпо-своєму впливає і «правило робочого трикутника».

Що таке «правило робочого трикутника». Це вимога до дизайну кухні, яка полегшить життябудь-якої господині. Відправною точкою служить мийка. Зазвичай її розташуваннявизначене ще на рівні будівництва висотки ​​і для її перенесення потрібнідодаткові зусилля. Інші дві точки трикутника плита і холодильник. Переміщаючись по такому«трикутнику» той, хто готує, менше втомлюється, тому що намотує не великівідстані.

1.     Чому «Г-подібне» планування

Його ще називають кутовим. Уцілому, це універсальний метод розмістити меблі на кухні будь-якого розміру.Але для інтер'єру кухні 8 кв м метод особливо гарний, так як залишається місцедля обідньої зони.

Суть в тому, що меблі розміщаютьсяпід двома перпендикулярними стінами, де й утворюється кут.

2.     Чому в один ряд

Якщо кутове планування підходитьтиповим кухням квадратної або прямокутної форми, то в один ряд – довгим інавіть «тунельним». В останньому випадку дизайн кухні на 8 кв розробляйте зурахуванням того, щоб під однією стіною стояли ергономічні меблі, а підпаралельній їй – барна стійка, яка трансформується.

Ще обідню зону можна розмістити білякороткої стіни або переформатувати підвіконня.

3.     Чому дворядне планування

А іноді навіть і «П-подібне». Яке,між іншим, вважається найзручнішим. Але це, варто врахувати, далеко не у всіхвипадках можливо. Наприклад, тільки якщо кухню «розширити» за рахунок іншоїкімнати, тобто винести обідню зону в сусідню кімнату.

Якщо кухня приєднана до вітальні,чому б цим не скористатися і поставити стіл на їхньому кордоні.

4.     Чому перепланування

Зазвичай це трудомісткий процес,але результат того вартий. Кухня стане значно більшою, якщо прибрати двері івікно на балкон. На місці підвіконня можна встановити барну стійку – цепопулярний прийом. А на самому, вже колишньому, балконі можна організуватизатишний м'який куточок, зимовий сад, мінібар – чого душа забажає.

Як вибрати колір і фактуру

Правильний колір в дизайні кухні8 м2 – це панацея. Існує низка прийомів, які візуально «не з'їдять» жодногосантиметра, а можливо навіть додадуть.

·        Візуальний простір забезпечать світлівідтінки на стінах, на підлозі і на фасаді гарнітура.

·        Аби не вийшла стерильність, необхіднододати кольорових акцентів. З їхньою роллю впорається декор, частина фасадівабо одна стіна.

·        В інтер'єрі кухні 8 метрів прийнятнішпалери з дрібним принтом. Великий і навіть строкатий малюнок «з'їдає»приміщення.

·        Візуально підняти стелі допоможутьплінтуси – підлогові і стельові. Просто виберіть їх в тон стіни.

·        Є ще один досить радикальний варіантзбільшити висоту стелі – обклеїти стіни шпалерами у вертикальну смужку. Але щобне рябило, краще це зробити на акцентній стіні.

·        На підлогу варто класти покриття теж здрібним малюнком. Якщо це плитка, нехай вона буде малоформатною і кладіть її подіагоналі. Особливо це важливо, коли кухня вузька і довга.

Меблі та побутова техніка що брати

На кухні скромних розмірів можнарозмістити все необхідне приладдя і предмети, якщо дотримуватися простих правилі не купувати гарнітур спонтанно.

·        У дизайн кухні 8 метрів старайтесьінтегрувати мінімальну кількість шафок з розпашними дверцями. Вони мало місткі.Набагато більше поміститься у висувних ящиках. Це, в першу чергу, стосуєтьсянижнього ряду меблів.

·        Що стосується верхнього ряду. Нехайдверцята відкриваються вгору, ящики – містять полички. Крім того, прозоре аботрохи мутнувате скло на дверцятах не тисне на простір, і вони здаються трохилегшими, ніж насправді.

Ідея. Щобкухня здавалася просторішою, не встановлюйте двері. Оформіть дверний отвіртільки лиштвами. Особливо це важливо, якщо в маленькій кухні не вистачаєповітря і тисне простір.

·        Велика або подвійна раковина намаленькій кухні ні до чого. Вибирайте мийку серед тих, які відрізняютьсякомпактним розміром.

·        Дизайн кухні 8 м кв значно виграє, якщоабсолютно вся побутова техніка буде вбудованою. Це заощадить місце, а зовнішнійвигляд кухні буде єдиним.

·        Посудомийна машина і духовка не втратятьфункціоналу, якщо взяти їх в міні-варіанті. А якщо придбати духовку імікрохвильову піч в суміщеному варіанті, ще й місце заощадите.

Як створити обідню зону

Ні, ми не забули про обідню зону.Це окрема розмова в створенні інтер'єру кухні 8 метрів. І тут якщодотримуватися всіх правил, можна створити затишне місце для відпочинку всієюсім'єю.

·        Якщо мова про холостяка або про пару,найпростіший вихід – встановити барну стійку або міні-столик.

·        Якщо в сім'ї від 3 осіб або частобувають гості, краще придивитися до стола-трансформера.

·        Будь-які види «куточків» варто уникати.Як правило, вони громіздкі і не такі місткі як здається.

·        Найбільш місткі столи – з прямимикутами, а найвдаліші стільці для дизайну кухні 8 м кв – ті, які можна засунутипід стіл або взагалі скласти і заховати.

·        Принцип легкості і тут важливий – істіл, і стільці повинні відчуватися легко і на вигляд, і на вагу.

Про важливі дрібниці

Як би ви не втомилися відремонту, прийшов час зайнятися деталями. Втім, це приємні клопоти вибирати миліштучки, текстиль і освітлення.

·        Дизайн кухні 8 кв м гасне без яскравогоосвітлення: люстра, меблева підсвічування, бра, торшер – не обмежуйтеся вкількості.

·        Додаткового затишку додасть люстра надобідньою зоною. Особливо це важливо, якщо ви винесли стіл і стільці на колишнійбалкон.

·        Інтер'єр кухні 8 м страждає від великоїкількості декору. Тут варто налаштуватися на помірний лад.

·        У виборі штор зупиніться на будь-якомукороткому варіанті, без драпірування і ламбрекенів.

·        На стінах повісьте дві або три невеликікартини, на горизонтальній поверхні поставте рослини, які об’єднані горщиками водному стилі.

·        На обідньому столі не обійтися безцукерниці.

 

І на цьому моменті можна вважати,що кухня готова. Нехай вас не бентежать ці 8 кв м. Користуючись отриманимизнаннями, можна створити дуже затишну і красиву кухню, яка радує око і надихаєготувати.