Екошкіра: плюси і минуси
Зміст
Екошкіра: плюси і мінуси
Екошкіра – це особливий вид тканини, який отримують при нанесенні поліуретанової плівки на основу з бавовни. Завдяки застосуванню сучасних технологій цей матеріал за своїми властивостями максимально наближений до натуральної шкіри, представлений величезною кількістю дизайнів.
Склад екошкіри дозволяє отримати матеріал, що володіє параметрами, які властиві і натуральним, і синтетичним покриттям. Це і призвело до того, що екошкіру, як основу, стали використовувати одразу в декількох галузях, в тому числі і в меблевій.
У яких випадках застосовується тканина – екошкіра?
Екошкіра використовується для виготовлення різних предметів: аксесуарів, взуття, галантереї, меблів. Цей м'який матеріал добре тримає задану форму, тому товари з нього виходять міцними і довговічними.
Говорячи про те, що таке екошкіра, не можна забувати про те, що це текстильний матеріал, який має захисне покриття. Саме тому його можна сміливо використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю або під впливом прямих сонячних променів.
Зловживати такими умовами не варто, адже з часом меблі або інші вироби з екошкіри все-таки почнуть втрачати свій первинний зовнішній вигляд. Однак факт залишається фактом - термін їх служби значно вищий, ніж у продукції з традиційними тканинними покриттями.
Плюси і мінуси екошкіри
PU шкіра має низку певних характеристик, які вказують на переваги і недоліки цього матеріалу.
1. Основна перевага екошкіри полягає в її універсальності, яка дає можливість використовувати цей матеріал в якості оббивки або основи для широкого спектру виробів.
2. Крісла з екошкіри і дивани з такого ж матеріалу виглядають стильно і дорого. Вони можуть бути представлені з гладкою або об'ємною фактурою, тому ви зможете відшукати оптимальне рішення для будь-якої стилістики інтер'єру.
3. Прослужить екошкіра не менше натуральної, зберігши свою зовнішню привабливість. Головне, суворо дотримуватися правил і рекомендацій з догляду та повсякденної експлуатації.
Мінуси екошкіри можна звести до того, що вона з часом може потріскатися на згинах, особливо, якщо вони піддаються регулярним механічним впливам.
Варто пам'ятати і про те, що PU шкіра не передбачена для очищення від забруднень за допомогою абразивних засобів. Вони можуть призвести до порушення цілісності плівки, тому і меблі будуть виглядати неакуратно.
Як відрізнити натуральну шкіру від екошкіри?
Штучна шкіра для меблів стала справжнім проривом, який дав можливість збільшити обсяги виробництва такої продукції і зробити її доступною для всіх.
Штучна шкіра для оббивки меблів має більш жорстку поверхню, що володіє явним яскравим блиском. PU шкіра має кілька шарів, які видно в розрізі, вона не нагрівається, як правило, має грубу фактуру.
Тканина екошкіра проходить спеціальну обробку, яка робить її структуру однорідною, дає можливість її поверхні дихати. Ці показники служать гарантією комфорту в поводженні з продукцією з цього покриття.
Як відрізняється вартість екошкіри у порівнянні з натуральною шкірою?
Обираючи серед варіантів поліуретан або шкіра, нерідко на перше місце виступає фінансове питання. Натуральна шкіра виглядає дуже привабливо і стильно, облагороджує навіть лаконічні моделі крісел і барних стільців. Але її ціна в кілька разів перевищує вартість PU шкіри.
В середньому, одна і та ж модель, зроблена з натуральної шкіри і екошкіри в ціні буде відрізнятися в 2,5-4 рази, в залежності від особливостей конструкції, дизайну моделі і габаритів виробу.
Основні властивості екошкіри
• Екошкіра пропускає повітря краще, ніж деякі натуральні матеріали. Пов'язано це з наявністю в її структурі великої кількості пір. Саме тому сидіти на такому покритті комфортно навіть в сильну спеку.
• Екошкірі властива і гіпоалергенність, її рекомендують використовувати для дитячих кімнат.
• При дотриманні технологічних процесів якісна екошкіра виходить екологічною і безпечною, не має виразного неприємного запаху, підходить для довгострокового застосування практично в будь-яких кліматичних умовах.
• Екошкіра є морозотривкою, без наслідків переносить різкі перепади температури. Тому меблі з такою підставою можна використовувати на терасі, в зимовому саду, на заскленому балконі або близько панорамних вікон.
• Стійка PU шкіра і до механічних пошкоджень, на ній рідко утворюються деформації, подряпини і тріщини.
Екошкіра в меблевому виробництві
Натуральна шкіра для оббивки меблів в сучасному виробництві – це рішення, яке значно підвищує собівартість і ринкову ціну товарів. Щоб цього уникнути використовують екошкіру, що вимагає мінімум догляду і дозволяє експериментувати зі стилістикою оформлення.
У меблевому виробництві екошкіра застосовується для створення декількох типів виробів. До них можна віднести:
• дивани;
• крісла;
• банкетки;
• барні стільці.
Можливість надати цій основі будь-яку форму розширює доступні варіанти дизайнів, дозволяє отримувати розкішну зовні меблі в традиційних і сучасних стилях.
Тепер ви знаєте, що означає екошкіра, зможете розповісти про неї практично все, отримаєте можливість правильно підібрати вироби з неї, оцінити їх зовнішній вигляд. Таке покриття має чимало переваг, тому ви залишитеся задоволені купівлею меблів з його застосуванням.