Отзывы
Я очень люблю красивые и дорогие вещи. Поэтому, своему парню на 8 марта заказала этот пуфик...
Табурет: види й особливості
Віднедавна обідній стіл почали доповнювати не лише звичайними стільцями, а й табуретом для кухні. Це невеликі меблі без спинки та зазвичай без підлокітників, які використовують для сидіння. Вони можуть мати різні форми, розміри та матеріали. Завдяки різноманітності дизайнери все частіше використовують їх у приміщенні.
Основна функція таких меблів – надати місце для сидіння у зручній висоті. Особливо, коли потрібне додаткове сидіння чи простір приміщення обмежений. У них простий та функціональний дизайн, що робить їх універсальними та легкими для комбінування з іншими меблями. Вони практичні та багатофункціональні.
Чому вони стали такі популярні? Найперше, завдяки своїй компактності, адже вони невеликі, без спинки. Тому такі елементи займають мало місця в приміщення, також їх легко помістити під обідній стіл, щоб не займали зайвої площі у кімнаті. Часто їх обирають саме для малих кухонь, де потрібно розумно використовувати кожен квадратний метр.
Види та характеристики табурета
Хоча у них відсутні спинка та підлокітники, вони чудово поєднуються з іншими меблями, такими як диванчик, лавки та стільці. Також мають переваги над ними, адже допомагають більш раціонально використовувати вільне місце у невеликій кімнаті. Крім того, вони легкі, їх легко можна взяти в іншу кімнату, на природу, на терасу чи балкон.
Залежно від форми сидіння табурет для кухні буває круглий та квадратний. Бувають моделі, які мають різну кількість ніжок, наприклад: 3, 4, 5 і більше. Ніжки бувають:
-
перехрещені, складані;
-
заокруглені, квадратні ніжки;
-
на колесах;
-
з крученим, різьбленим дизайном;
-
з додатковими елементами.
Завдяки різноманітним дизайнам можна вибрати той, який ідеально впишеться в конкретний інтер’єр.
Каркас виготовляють з таких матеріалів:
-
дерево;
-
метал;
-
пластик;
-
хромований метал.
Сидіння теж може бути виготовлене з таких матеріалів, а також тканини, екошкіри та шкірзаму.
За конструктивними особливостями сидінь їх поділяють на:
-
жорсткі;
-
напівжорсткі – мають накладку товщиною 1-3 см;
-
м’які – мають товсту накладку від 5 см.
Класичним і найпоширенішим варіантом вважають дерев’яний виріб із жорстким сидінням. Найчастіше його використовують у кухні, хоча можна в будь-якій іншій кімнаті. А в кухні також можна використовувати інші моделі меблів.
Як вибрати табуретки в каталозі
Їх виготовляють з різних матеріалів, часто в одному виробі використовують кілька матеріалів. Ковані металеві та дерев’яні вважають найміцнішими, найдовговічнішими та практичними. Пластикові моделі найпростіші та бюджетні. Дерев’яні найчастіше обирають для кімнати в класичному стилі та для приміщень в екостилі. Металеві обирають для стилю лофт і хай-тек. Але звісно, що правил не існує, кожен може обирати на свій смак.
При виборі табуреток з каталогу варто звертати увагу на такі деталі:
-
матеріал виготовлення;
-
висоту виробу;
-
вага;
-
розмір;
-
колір і дизайн.
Як згадувалось вище, міцними є моделі з дерева та металу, такі коштують дорожче. Менш міцні, але дешевші – пластикові моделі. Крім того, для додаткової зручності можна обрати м’які вироби.
Важливо, обирати меблі такої висоти, щоб при сидінні ноги торкалися землі. Так людина буде сидіти впевнено та надійно. Для таких меблів важливо, щоб вони були легкі, адже ними часто користуються, пересувають, можуть використовувати в різних кімнатах. Щодо розміру, то варто обирати відповідно розміру кімнати. Наприклад, для просторої вітальні підійдуть великі стільці, а для малої кімнати – малі. Також важливо, щоб табуретки були міцні, стійкі та надійні.